Yrd. Doç. Dr. Songül SEVER MUTLU’nun Proje Başarısı

Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Songül SEVER MUTLU, 8 Ekim 2016 tarihinde Akdeniz Üniversitesi, AKİŞMER TEKNOLOJİ Transfer Merkezi, Türkiye İhracatçılar Merkezi, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ve Antalya Ticaret Odası işbirliği ile düzenlenen, “Uluslararası Bitki Islahı Proje Pazarı”nda, geliştirdiği Kurağa Dayanıklı Hibrit Bermuda Çimi ‘Survivor’ projesi ile 3.’lük ödülünü kazanmıştır. Hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

0

Misyon

Doğal ve kültürel peyzajların korunması, planlanması ve yönetimi; açık ve yeşil alanların insanların yaşam kalitesini iyileştirecek şekilde planlanması, tasarımı ve bakımı konularında yetkin, çevreye duyarlı, toplumsal ve etik değerlere saygılı peyzaj mimarlarının yetiştirilmesi ve ayrıca araştırma faaliyetleri ile yerel, bölgesel ve ülkesel peyzajların karşı karşıya bulunduğu sorunlara alternatif çözümler üretmek, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Vizyon

Eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesi ve araştırmalarının orijinalitesi ile ulusal ve uluslar arası ölçekte tanınan; öğrenci odaklı bir öğretim anlayışına sahip; peyzaj mimarlığı ile ilgili ulusal ve uluslararası kuruluş ve etkinliklerde aktif rol alan, eğitim-öğretim ve araştırmaya yönelik uluslar arası akademik ortaklıklar geliştiren ve yurt içi ve yurt dışında tercih edilen bir bölüm olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
Peyzaj Mimarlığı Bölümü Kampüs 07070 ANTALYA (Ziraat Fakültesi IV. Blok)
Tel: 0 242 310 65 60
Tel: 0 242 227 45 64 ( FAX )