Sillyon Projesi

siyon projesi
Bölümümüz ile Alman Weihenstephan-Triesdorf Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri, 1-10 Kasım 2012 tarihlerinde Sillyon Bölgesinin Sürdürülebilir Peyzaj Gelişimi konulu bir proje çalışması gereçekleştirmişlerdir. Proje çalışmasına Bölümümüzden 7 yüksek lisans öğrencisinin yanı sıra, Alman üniversitesinin uluslararası yüksek lisans programına (IMLA) kayıtlı 13 Alman, 1 İtalyan, 1 Japon, 1 Çinli, 1 Fransız, 1 İsviçreli, 1 Sırp, 1 Kosta Rikalı ve 1 Kolombiyalı öğrenci olmak üzere toplam 28 öğrenci katılmıştır. Çalışmaya Bölümümüzden 2, Alman üniversitesinden 3 ve Belçika Ghent Üniversitesinden 1 öğretim üyesi de katılmıştır. Söz konusu çalışma ile ilgili Weihenstephan-Triesdorf Üniversitesi web sayfasında yer alan haber için tıklayınız. Öğrencilere verilen sertifika için tıklayınız.Proje dökümanı için tıklayınız.

0

Misyon

Doğal ve kültürel peyzajların korunması, planlanması ve yönetimi; açık ve yeşil alanların insanların yaşam kalitesini iyileştirecek şekilde planlanması, tasarımı ve bakımı konularında yetkin, çevreye duyarlı, toplumsal ve etik değerlere saygılı peyzaj mimarlarının yetiştirilmesi ve ayrıca araştırma faaliyetleri ile yerel, bölgesel ve ülkesel peyzajların karşı karşıya bulunduğu sorunlara alternatif çözümler üretmek, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Vizyon

Eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesi ve araştırmalarının orijinalitesi ile ulusal ve uluslar arası ölçekte tanınan; öğrenci odaklı bir öğretim anlayışına sahip; peyzaj mimarlığı ile ilgili ulusal ve uluslararası kuruluş ve etkinliklerde aktif rol alan, eğitim-öğretim ve araştırmaya yönelik uluslar arası akademik ortaklıklar geliştiren ve yurt içi ve yurt dışında tercih edilen bir bölüm olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
Peyzaj Mimarlığı Bölümü Kampüs 07070 ANTALYA (Ziraat Fakültesi IV. Blok)
Tel: 0 242 310 65 60
Tel: 0 242 227 45 64 ( FAX )