Mevlana Programı

Bölümümüz Mevlana Programı kapsamında 3 üniversite ile ikili işbirliği anlaşması imzalamış bulunmaktadır. Bu üniversiteler:

PARTNER ÜNİVERSİTENİN
KOŞULLAR
Adı
Ülkesi
Ögrenim Dili
Öğrenim Programı
Öğrenci Sayısı
Rutgers,
The State University of New Jersey
Amerika
İngilizce
Lisans
2
Chiba Üniversitesi (Tokyo)
Japonya
İngilizce, Japonca
Lisans, Yük.Lisans
2

Anlaşmamız olan üniversitelerle lisans ve lisanüstü düzeylerde öğrenci değişimi yapılmaktadır. Mevlana Programı kapsamında öğretim elemanı değişimi de yapılmaktadır. Her yıl bu üniversitelerden öğretim üyeleri bölümümüzde ders vermekte; aynı şekilde bölümümüz öğretim üyeleri de eğitim vermek üzere anlaşmalı olduğumuz üniversitelere gitmektedir.

Bölümümüzün Mevlana Programı kapsamındaki çalışmaları için ayrıntılı bilgi almak için lütfen bölüm koordinatörümüzle iletişim kurunuz.

Peyzaj Mimarlığı Bölüm Koordinatörü
Doç.Dr. Tahsin YILMAZ
Tel: 0.242.310 24 54
Faks:0.242.227 45 64
E-posta: tahsin@akdeniz.edu.tr

Misyon

Doğal ve kültürel peyzajların korunması, planlanması ve yönetimi; açık ve yeşil alanların insanların yaşam kalitesini iyileştirecek şekilde planlanması, tasarımı ve bakımı konularında yetkin, çevreye duyarlı, toplumsal ve etik değerlere saygılı peyzaj mimarlarının yetiştirilmesi ve ayrıca araştırma faaliyetleri ile yerel, bölgesel ve ülkesel peyzajların karşı karşıya bulunduğu sorunlara alternatif çözümler üretmek, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Vizyon

Eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesi ve araştırmalarının orijinalitesi ile ulusal ve uluslar arası ölçekte tanınan; öğrenci odaklı bir öğretim anlayışına sahip; peyzaj mimarlığı ile ilgili ulusal ve uluslararası kuruluş ve etkinliklerde aktif rol alan, eğitim-öğretim ve araştırmaya yönelik uluslar arası akademik ortaklıklar geliştiren ve yurt içi ve yurt dışında tercih edilen bir bölüm olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
Peyzaj Mimarlığı Bölümü Kampüs 07070 ANTALYA (Ziraat Fakültesi IV. Blok)
Tel: 0 242 310 65 60
Tel: 0 242 227 45 64 ( FAX )