Lisans Müfredat

Peyzaj Mimarlığı lisans programında eğitim öğretim 4 yıllık bir süreyi kapsar. İsteyen yeni kayıtlı öğrenciler için 1 yıl süreli isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Öğrenim süresince öğrenciler her biri en az 30 gün olmak üzere 2. ve 3. sınıfların yaz aylarında fidanlık ve büro stajı yapmaktadır.

Dersler genel olarak Türkçe olmakla birlikte, İngilizce sunulan dersler de bulunmaktadır. Bu dersleri alabilmek için isteğe bağlı hazırlık sınıfında ya da yapılan yabancı dil muafiyet sınavında başarılı olmak gerekmektedir.

Lisans programı ders kataloguna linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Peyzaj Mimarlığı Lisans Programı Dersler Katalogu

 

 

Misyon

Doğal ve kültürel peyzajların korunması, planlanması ve yönetimi; açık ve yeşil alanların insanların yaşam kalitesini iyileştirecek şekilde planlanması, tasarımı ve bakımı konularında yetkin, çevreye duyarlı, toplumsal ve etik değerlere saygılı peyzaj mimarlarının yetiştirilmesi ve ayrıca araştırma faaliyetleri ile yerel, bölgesel ve ülkesel peyzajların karşı karşıya bulunduğu sorunlara alternatif çözümler üretmek, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Vizyon

Eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesi ve araştırmalarının orijinalitesi ile ulusal ve uluslar arası ölçekte tanınan; öğrenci odaklı bir öğretim anlayışına sahip; peyzaj mimarlığı ile ilgili ulusal ve uluslararası kuruluş ve etkinliklerde aktif rol alan, eğitim-öğretim ve araştırmaya yönelik uluslar arası akademik ortaklıklar geliştiren ve yurt içi ve yurt dışında tercih edilen bir bölüm olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
Peyzaj Mimarlığı Bölümü Kampüs 07070 ANTALYA (Ziraat Fakültesi IV. Blok)
Tel: 0 242 310 65 60
Tel: 0 242 227 45 64 ( FAX )