II. Sektör-Öğrenci Buluşmaları

plant2j

2016 Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı münasebetiyle Bölümümüz tarafından düzenlenen etkinliklerden biri olan “II. Sektör-Öğrenci Buluşmaları” kapsamında Plant Dergisi’nin organizasyonu ile Antalya’da faaliyet gösteren çeşitli peyzaj firmalarının yöneticileri 22 Nisan 2016 tarihinde saat 14:00’da Ziraat Fakültesi V. Blok’ta bulunan Prof. Dr. Tevfik AKSOY Konferans Salonu’nda öğrencilerimiz ile deneyimlerini paylaşacaklardır.

0

Misyon

Doğal ve kültürel peyzajların korunması, planlanması ve yönetimi; açık ve yeşil alanların insanların yaşam kalitesini iyileştirecek şekilde planlanması, tasarımı ve bakımı konularında yetkin, çevreye duyarlı, toplumsal ve etik değerlere saygılı peyzaj mimarlarının yetiştirilmesi ve ayrıca araştırma faaliyetleri ile yerel, bölgesel ve ülkesel peyzajların karşı karşıya bulunduğu sorunlara alternatif çözümler üretmek, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Vizyon

Eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesi ve araştırmalarının orijinalitesi ile ulusal ve uluslar arası ölçekte tanınan; öğrenci odaklı bir öğretim anlayışına sahip; peyzaj mimarlığı ile ilgili ulusal ve uluslararası kuruluş ve etkinliklerde aktif rol alan, eğitim-öğretim ve araştırmaya yönelik uluslar arası akademik ortaklıklar geliştiren ve yurt içi ve yurt dışında tercih edilen bir bölüm olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
Peyzaj Mimarlığı Bölümü Kampüs 07070 ANTALYA (Ziraat Fakültesi IV. Blok)
Tel: 0 242 310 65 60
Tel: 0 242 227 45 64 ( FAX )