AKREDİTASYON ÇALIŞTAYI programı yayınlandı.

Peyzaj Mimarlığı camiamızın değerli öğretim elemanları, meslektaşlarımız ve öğrencilerimiz,

Peyzaj Mimarlığı alanında kalite güvencesi kültürünün içselleştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını sağlamak; akreditasyonla ile ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan çalışmaları paylaşmak; ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı eğitim programlarının akreditasyon çalışmalarına katkıda bulunmak ve bu alanda işbirliğini teşvik  etmek amacıyla 5-7 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Peyzaj Mimarlığı akreditasyon çalıştayı programı yayınlanmıştır.

Çalıştay ile ilgili detaylara “https://pemakreditasyon.wordpress.com/“adresinden ulaşabilirsiniz.

Çalıştay Programı için;

https://pemakreditasyon.wordpress.com/program

Online kayıt için:

https://pemakreditasyon.wordpress.com/kayit/ tıklayınız.

Çalıştayımız Lisans öğrencileri ve çalışmayan yüksek lisans öğrencileri için ücretsizdir. Lütfen ilgi duyan tüm meslektaşlarımıza duyurmanız ricası ile 5-7 Aralık 2019 tarihinde Bartın’da görüşmek üzere diyoruz.

Selam ve saygılarımızla.

Doç.Dr. Mustafa Artar

Düzenleme Kurulu Bşk.

0

Misyon

Doğal ve kültürel peyzajların korunması, planlanması ve yönetimi; açık ve yeşil alanların insanların yaşam kalitesini iyileştirecek şekilde planlanması, tasarımı ve bakımı konularında yetkin, çevreye duyarlı, toplumsal ve etik değerlere saygılı peyzaj mimarlarının yetiştirilmesi ve ayrıca araştırma faaliyetleri ile yerel, bölgesel ve ülkesel peyzajların karşı karşıya bulunduğu sorunlara alternatif çözümler üretmek, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Vizyon

Eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesi ve araştırmalarının orijinalitesi ile ulusal ve uluslar arası ölçekte tanınan; öğrenci odaklı bir öğretim anlayışına sahip; peyzaj mimarlığı ile ilgili ulusal ve uluslararası kuruluş ve etkinliklerde aktif rol alan, eğitim-öğretim ve araştırmaya yönelik uluslar arası akademik ortaklıklar geliştiren ve yurt içi ve yurt dışında tercih edilen bir bölüm olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
Peyzaj Mimarlığı Bölümü Kampüs 07070 ANTALYA (Ziraat Fakültesi IV. Blok)
Tel: 0 242 310 65 60
Tel: 0 242 227 45 64 ( FAX )